Centrum Amelie Olomouc v nových prostorách

23.09.2012 16:48

Od října bude poskytovat bezplatné poradenství a psychosociální pomoc onkologicky nemocným v ulici 8. května č. 27, slavnostní otevření se uskuteční 2. října.

Amelie pomáhá žít život s rakovinou. Jste nemocný nebo o nemocného pečujete a nevíte, jak dál?Občanské sdružení Amelie poskytuje již pátým rokem v Centru Amelie Olomouc bezplatné poradenství a psychosociální pomoc onkologicky nemocným (bez ohledu na typ diagnózy) a také jejich rodinám a blízkým. Od října 2012 najdete Centrum Amelie Olomouc  na nové adrese: ulice 8. května č. 27.

Pobočka Amelie Olomoucko realizuje kromě programů v Centru Amelie v Olomouci také dobrovolnický program na Onkologické klinice FN Olomouc a kulturní i preventivně-informační akce pro veřejnost. Odborníci i dobrovolníci Amelie jsou vzděláváni a metodicky vedeni k tomu, aby dokázali pomoci našim klientům vypořádat se s novou životní situací, odreagovat se a naučit se zacházet s obavami a mýty, které onkologické onemocnění provázejí.

Nabídka Centra Amelie Olomouc                                  

Individuální konzultace s odborníkem probíhá na základě předchozí telefonické dohody v kanceláři olomoucké pobočky – Dolní náměstí 38, Olomouc (2. Patro) nebo v Centru Amelie.
Kontakt: Ing. Kateřina Rybová, tel.: 739 005 123, e-mail: amelie.olomoucko@amelie-os.cz

Skupinové aktivity
se konají každé liché pondělí od 15 do 18 hodin v Rodinném centru Olivka – ulice 8. května č. 27, Olomouc (naproti kostelu Sv. Mořice, průjezdem do dvora mezi školou Komenského
a květinářstvím, 1. patro vedle dětského bazárku). Program Centra bude zveřejněn na dveřích Centra a také na www.amelie-os.cz/cz/olomoucko.
Pod vedením zkušených lektorů se klienti mohou zapojit do následujících aktivit:
·         Tančíme kruhové tance – manželé Kratochvílovi
·         Muzikoterapie - Pavel Dostál
·         Břišní tance – Jitka Sidorová
Připravujeme:
·         Jógu, výtvarné a rukodělné techniky, stolní hry a další
Amelie přivítá další spolupracovníky a dobrovolníky na Olomoucku. Nejbližší školení proběhne již 12. – 14. října 2012. Více informací na www.amelie-os.cz.
Zakladatelka a ředitelka organizace Pavla Tichá říká: „Je to právě pět let, co jsem přijela do Olomouce za hrstkou lidí, kteří se ozvali, že by zde chtěli rozvíjet programy Amelie. Za tu dobu prošlo týmem pracovníků a vyškolených dobrovolníků Amelie více než sto lidí. Centrum Amelie a dobrovolnický program na Onkologické klinice FN pomohly stovkám lidí z celého Olomouckého kraje. Chtěla bych poděkovat všem těm, kteří se zapojili do této nelehké práce, a také všem, kdo s námi spolupracují, pomáhají a podporují naši činnost. Je mi ctí společně s vámi prožívat, že sen o psychosociální pomoci jako součásti onkologické léčby v nemocnici i mimo ni, se postupně stává skutečností.“
 
Kateřina Rybová
Klíčová slova: