Cena Senior roku 2019

Nominace je možné podávat do 31. července ve dvou kategoriích: Senior/ka roku a Nejlepší klub roku.

Být senzačním seniorem má cenu! S takovým heslem vyhlašuje projekt SenSen (Senzační senioři) už sedmý ročník Ceny Senior roku pro výjimečné seniory a jejich kluby. Nominace na Cenu Senior roku 2019 je možné podávat do 31. července ve dvou kategoriích: Senior/ka roku a Nejlepší klub roku. Jedna seniorská osobnost vstoupí do Zlaté síně SenSenu. Patronkou Ceny je herečka Simona Stašová.

Cenu Senior roku uděluje projekt SenSen (Senzační senioři) Nadace Charty 77 již od roku 2013. Jejím cílem je podpora seniorů, kteří i přes svůj vyšší věk neztrácejí zájem o dění kolem sebe a k aktivnímu životu motivují i své okolí. Laureáti Ceny Senior roku se neúnavně angažují ve prospěch druhých. Prezentace jejich úspěchů a práce široké veřejnosti je také každoročně šancí pro postupné rozbití stereotypů v nazírání na nejstarší generaci.

„Rozhlédněte se kolem sebe a pošlete nám tipy na aktivní a obětavé seniory, kteří nezištně dělají něco navíc. Určitě jich znáte celou řadu. Pomozte nám ocenit jejich práci a motivovat tisíce dalších seniorů k aktivnímu životu. Poslat nominaci zabere chviličku,“ říká Božena Jirků, ředitelka Nadace Charty 77 (Konto Bariéry, SenSen).

Nominace na Cenu Senior roku 2019 je nutné podávat elektronicky prostřednictvím webových stránek www.sensen.cz. Své návrhy mohou posílat seniorské kluby, společenské organizace, nezisková sdružení, samosprávy obcí, měst, krajů, školy všech stupňů, stálé kulturní a sportovní organizace. Nominovat může i jednotlivec, avšak pouze prostřednictvím výše uvedených subjektů.

Jedna významná osobnost v seniorském věku i letos vstoupí do Zlaté síně SenSenu a přidá se tak k Daně Zátopkové, Olbramu Zoubkovi, Františku Janouchovi a Evě Jiřičné. O udělení ocenění rozhodne nezávislá porota. Slavnostní vyhlášení laureátů proběhne na podzim při příležitosti Mezinárodního dne seniorů.

O projektu SenSen:

Projekt SenSen (Senzační senioři) vznikl v Nadaci Charty 77 v roce 2012 jako odpověď na demografický vývoj v naší zemi. Jeho cílem je podporovat všechny, kteří chtějí být aktivní věku navzdory. V současné době SenSen sdružuje přes 120 seniorských klubů a organizací z celé České republiky.

Lucie Nekvasilová

Klíčová slova: 

Komentáře

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.