Cena hejtmana Plzeňského kraje

11.08.2012 21:03

Nominace je možné posílat do 31. srpna 2012.

Nominace lze posílat:
          e-mailem na cenahejtmana@plzensky-kraj.cz
          nebo na adresu Krajský úřad Plzeňského kraje 
                                       Odbor kancelář hejtmana
                                      
Škroupova 18
                                       306 13 Plzeň
.

Za skutky, které se odehrály v loňském roce, mohou být nominováni pouze obyvatelé Plzeňského kraje.

V dnešní době je potřeba upozornit na tak významné skutky, jako je záchrana lidského života. Lidí, kteří jsou schopni nezištně pomoc, si velmi vážím a myslím si, že si zaslouží ocenění,“ říká hejtman Milan Chovanec.

V uplynulých letech získalo Cenu hejtmana celkem 25 lidí, kteří pomohli člověku v ohrožení života nebo se dlouhodobě věnují charitativní činnosti.

V loňském roce získal ocenění Patrik Novák z Tachova, který pomohl svému strýci při cyklovýletu. Muž spadl z kola a upadl do bezvědomí. Tehdy šestnáctiletý student lesnické školy v Písku okamžitě začal s resuscitací.

Druhou oceněnou byla osmnáctiletá studentka Sportovního gymnázia v Plzni Karolína Šimůnková, která na zimním stadionu v Rokycanech zachránila svého spolužáka. Zastavila mu tepenné krvácení do příjezdu záchranářů.

Třetím oceněným zachráncem se stala Sandra Křížková, která pracuje v plzeňských jeslích. Díky její okamžité pomoci přežil dvouletý chlapec. Upadl do bezvědomí a Sandra ho musela oživovat hned dvakrát, než přijela záchranka.

Ocenění si převzali z rukou hejtmana šek na 10 tisíc korun, pamětní list a plaketu.

Klíčová slova: