Cena Via Bona

Nadace VIA otevřela nominace do 23. ročníku ocenění, kterým každoročně vyzdvihuje inspirativní příběhy dárcovství a dobročinnosti.

Tématem letošního ročníku je (Ne)rozdělená společnost. Nominovat lze příběhy v kategoriích Srdcař a Hrdina za časů krize. Nominace budou otevřeny do 30. června 2020.

Žijeme již 30 let ve svobodné společnosti. Ta se však zdá stále rozdělená, někdy i více než dřív. My ale věříme, že si lidé vzájemně mohou rozumět i napříč generacemi či různým sociálním zázemím a umí si vzájemně pomáhat. Právě tento rok nám ukázal, že se společnost dokáže semknout. Vyhledáváme proto příběhy lidí, kteří tmelí rozdělenou společnost a to zejména v  místě, kde žijí.

V reakci na současnou situaci jsme se rozhodli ocenit navíc kromě hlavní kategorie „Srdcařů“ zvlášť i „Hrdiny za časů krize“.

Nominovat na Cenu Via Bona můžete Srdcaře a Srdcařky – jednotlivce, skupiny lidí, spolky či neziskové organizace, kteří pomáhají dlouhodobě spojovat společnost. Udělením grantu 30 tisíc korun jim chceme chce pomoci v tom, aby mohli i nadále svou činností pomáhat zahlazovat příkopy mezi lidmi. Hledáme hrdiny všedních dnů, kteří dobrovolně a ve volném čase věnují svou energii, čas, zkušenosti nebo finanční prostředky ve prospěch druhých. Do kategorie Srdcař mohou zájemci nominovat i sami sebe.

Další informace jsou na stránkách Nadace VIA.

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.