Časopis Můžeš znovu v papírové formě

Právě vyšlo první letošní vydání. 

Můžete si v něm přečíst:

  • Sledujme hlavně kvalitu života, vyzývá v rozhovoru o budoucnosti sociálních služeb prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Jiří Horecký. Vrací se také ke zkušenostem získaným během pandemie covidu. 
  • „Už navždy si budu pamatovat, co je za dobrou kávou práce,“ hodnotí náš redaktor Radek Musílek den strávený v TA KAVÁRNĚ, tréninkovém pracovišti pro lidi s postižením. Reportáž hledejte na str. 24
  • Úraz páteře je životní zvrat, se kterým není snadné se vyrovnat. Pomocnou ruku v takové situaci podávají peer mentoři z České asociace paraplegiků (CZEPA) – lidé, kteří prožili totéž a nyní předávají své zkušenosti. 
  • „Víš, že nemáš ruku?,“ zeptal se jednou chlapeček malé Terezky Hojdekrové. Ta se však tímto faktem nikdy nenechala zastavit. Mladá sebevědomá žena dnes studuje a závodí v parkuru. Pokročilou bionickou protézu ji vyrábí specialisté z firmy Otto Bock a s jejím pořízením můžete pomoci i vy.
  • Další inspirativní příběhy těch, kteří se postavili svému zdravotnímu postižení, najdete v rubrice Život. Přečíst si tam můžete i o speciálním elektrickém vozíku, který umí zdolat schody či o úspěchu českého antidekubitního sedáku z 3D tiskárny. 

To i mnohé další v časopise pro ty, kteří se nevzdávají. Více informací hledejte na www.muzes.cz.

Štěpán Beneš

 

 

Klíčová slova: