Byl zahájen jedenáctý Týden sociálních služeb ČR

Dnes, 7. 10. 2019, byl zahájen Týden sociálních služeb ČR pořádaný Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR, jenž se koná letos již pojedenácté. Týden sociálních služeb je obdobím prezentací, setkávání se a odborných diskuzí, hlavní cíl však zůstává stejný: akcentování a zviditelnění sociálních služeb jako přirozené a nutné součásti každé moderní společnosti.

K Týdnu sociálních služeb, během kterého proběhnou konference, kongresy, workshopy, veletrhy sociálních služeb, výstavy, setkání, ale i celostátní den otevřených dveří poskytovatelů sociálních služeb, se přihlásily svými aktivitami stovky zařízení poskytujících sociální služby po celé ČR.

Dnes se zároveň uskuteční vyhlášení výsledků 10. ročníku soutěže Šťastné stáří očima dětí v prostorách opatství Emauzy v Praze. Ceny dětským výhercům, kteří nejlépe ztvárnili svůj pohled na stáří, předá náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí Zuzana Jentschke Stöckelová, prezident APSS ČR Jiří Horecký a akademický malíř Kristian Kodet.

Hostem bude také velvyslanec Státu Izrael v ČR Daniel Meron, který převezme ceny pro děti v rámci nové mezinárodní kategorie. Ta je určena dětem žijícím v Izraeli a majícím vztah k České republice. Slavnostním vyhlášením bude provázet Vladimír Hron.

Hlavní událostí celého týdne je však tradičně dvoudenní, tentokrát již XI. výroční kongres poskytovatelů sociálních služeb, který odstartuje ve čtvrtek 10. října v Táboře. Jeho součástí bude řada přednášek předních českých odborníků (ve čtvrtečním společném programu vystoupí např. velvyslanec Státu Izrael v ČR Daniel Meron, ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, poslankyně Evropského parlamentu Radka Maxová, náměstek pro zdravotní péči MZ ČR Roman Prymula, senátor Parlamentu ČR Marek Hilšer, emeritní přednosta III. chirurgické kliniky 1. LF UK a FN MOTOL Pavel Pafko a mnoho dalších).

Páteční program kongresu je rozčleněn do odborných sekcí, a to ekonomicko-provozní, sociální a zdravotní. Proběhnou i dva workshopy, a to Reforma psychiatrické péče – mýty a skutečnost a Terapie agresivity zážitkem.

V rámci kongresu se uskuteční i tradiční společenský galavečer moderovaný Alešem Cibulkou, během kterého bude udělena Cena APSS ČR za mimořádný přínos sociálním službám, předány certifikáty Značky kvality v sociálních službách a diplomy Certifikovaný manažer v sociálních službách. Svým vystoupením zpříjemní účastníkům večer mimo jiné Elvis Presley Revival Band.

Další informace najdete na www.tyden-socialnich-sluzeb.cz a www.apsscr.cz.

Veronika Hotová

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.