Burzy filantropie v Pardubickém kraji pokračují

16.02.2014 20:21

„Jednou z cest, jak získat peníze na projekty neziskových organizací, jsou burzy filantropie. Ty se úspěšně realizují v Pardubickém kraji již čtvrtým rokem. Díky zapojení a přímé finanční či materiální podpoře podnikatelů, firem a veřejné správy se daří nastartovat nebo dokončit zajímavé a zároveň potřebné projekty neziskovek,“ uvedl Pavel Šotola, radní Pardubického kraje. Letošní burzy filantropie s jejich finálovým kláním se uskuteční 9. června 2014 v Chrudimi a 17. června 2014 v Pardubicích.

     Ani nové začínající neziskovky se účasti v burze nemusí vůbec bát. „Stejně jako v loňském roce neziskovým organizacím nabízíme přípravný seminář, který se bude konat 7. května 2014 v sále Jana Kašpara v budově Krajského úřadu v Pardubicích,“ sděluje Jana Machová z pořádající Koalice nevládek Pardubicka. „Všem neziskovým organizacím, které zatím neměly tu čest prezentovat projekt na burze samotné, bych účast velmi doporučovala. Na semináři se totiž snažíme navodit zcela totožnou atmosféru a podmínky jako na reálné akci, což může řadě organizací velmi pomoci,“ doplňuje Jana Machová.

     O tom, jaké projekty do finále burzy filantropie nakonec postoupí, rozhodnou jednak návštěvníci webových stránek www.nevladky.cz, jednak donátoři z řad firem, podnikatelů a zástupců veřejné správy. Hlasování na stránkách www.nevladky.cz se otevře 18. dubna 2014. Z veřejného internetového hlasování postoupí do finále vždy jeden projekt v každém okrese, tedy jeden projekt v okrese Chrudim a jeden projekt v okrese Pardubice. Ostatní finálové projekty si vyberou sami donátoři. A pokud by si donátoři vybrali stejný projekt, který zvolila i veřejnost, postupuje z internetového hlasování druhý projekt v pořadí a případně další v pořadí.

     Mezi podpořenými projekty se objevují projekty sociální, projekty podporující rodinná a mateřská centra, náhradní rodinnou péči i řada dalších projektů z různých oblastí působení neziskových organizací. Například s pomocí peněz z burzy byl vybudován RELAX park  v areálu občanského sdružení Apolenka v Pardubicích na Dubině, Pardubický spolek historie železniční dopravy zachránil unikátní motorovou skříň a Tyflocentrum zakoupilo pro své klienty nové dvojkolo. Nový výběh pro čápy mohla pořídit Záchranná stanice a ekocentrum Pasíčka.

     Řada projektů byla v předchozích burzách podpořena také materiálními dary. Neziskovky získaly například dataprojektor, flipchart či počítač. Díky potřebnému technickému vybavení tak mohou získávat potřebné informace a orientaci na trhu práce hendikepovaní, maminky po rodičovské dovolené či starší osoby hledající práci. V burzách uspěly také projekty z oblasti kultury, vloni byl například podpořen festival keltské kultury Lughnasad.

     Potřebnou inspiraci, jaké projekty v minulých dvou letech soutěžily a uspěly na burzách filantropie, najdou neziskové organizace na stránkách nevladky.cz. Formulář pro přihlášku projektu je možné stáhnout také z webových stránek http://www.nevladky.cz/cs/burza-filantropie/prihlaska/.

     V burzách filantropie nepřijdou zkrátka ani neziskové organizace působící v ostatních regionech Pardubického kraje. Podzimní kolo burz proběhne v okresech Svitavy a Ústí nad Orlicí.

Zdroj: Pardubický kraj

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Image CAPTCHA
Napište písmena zobrazená na obrázku.