Březnové kurzy pro učitele

12.02.2014 15:37
  • Jak vytvořit a efektivně využít individuální vzdělávací plán pro žáky s těžkým mentálním a kombinovaným postižením, 5. 3. 2014

Účastnici kurzu budou seznámení s problematikou vzdělávání dětí s těžkým mentálním a kombinovaným postižením. Součástí kurzu bude i seznámení se základními legislativními normami, které vzdělávání těchto dětí upravují. Lektorkou je Lada Chaloupková… více o kurzu.

  • Efektivní vyučovací techniky v inkluzívní třídě, 14. 3. 2014

Aktivní učení znamená vytvořit prostor pro osobnost každého zúčastněného, pro je ho názorové zrání, nabývání kooperativních dovedností, schopnosti argumentovat, formulovat svůj názor, ale také nabývat znalostí a rozumět jim v souvislostech s našimi životy. V kurzu nabízíme prožití modelových lekcí, jak s dětmi pracovat, a následnou diskusi o použitých postupech a důvodech k nim. Lektorkou je Michaela Němcová… více o kurzu.

  • Inkluzívní vzdělávání v praxi – organizace práce v jedné české třídě, 20. 3. 2014

Každý žák má jiné potřeby při práci – vyhovují mu jiné podmínky při výuce, jiné tempo, jiný způsob a organizace práce, každý zvládne jiný stupeň náročnosti při plnění zadaných úkolů. Tomu je třeba přizpůsobit organizaci výuky a používané metody. Účastníci semináře se seznámí s novým způsobem jak vzdělávat žáky v běžné ZŠ (ať už jsou ve třídě začleněni žáci se SVP či ne), ukáže jim výhody tohoto způsobu výuky a nabídne zkušenosti s touto formou výuky z praxe (včetně fotografií a videoukázky). Více o kurzu.

  • Tvorba Profilu na jednu stránku, 28. 3. 2014

Profil na jednu stranu je souhrn důležitých informací o dítěti či mladém člověku a o způsobech jak jej nejlépe podpořit. Může se využít i ve škole jako jeden z nástrojů, který pomáhá začlenění žáka se speciálními vzdělávacími potřebami. Lektorkou je Radka Čebišová. Více o kurzu.

Kompletní nabídku vzdělávacích kurzů JARO 2014 naleznete na rubrice Kurzy. Neváhejte, počet míst je omezen!

V případě dotazů kontaktujte Kateřinu Mudříkovou, katerina.mudrikova@rytmus.org, tel.: 737 248 459

 

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Image CAPTCHA
Napište písmena zobrazená na obrázku.