Benefiční koncert na podporu nevidomých rodičů

Pořádá ve čtvrtek 1. prosince od 19 hodin v pražském ATRIU na Žižkově (Čajkovského 12) organizace Okamžik, která již 21 let pomáhá lidem se zrakovým postižením v různých oblastech jejich života.

Záštitu nad koncertem převzala houslistka Pražské komorní filharmonie Hana Kubisová. Na klavír ji doprovodí Slávka Vernerová Pěchočová z Dvořákova klavírního kvarteta. 

S pestrým programem vystoupí také nevidomí hudebníci: vokální trio MAKABARA, Adam Blažek a Kamila Koncová. V jejich podání zazní nejen klasické, často i méně známé koledy, ale také skladby s vánoční tematikou v jazzovém ladění. 

Získat vstupenky, a tím podpořit nevidomé rodiče, je možné prostřednictvím dárcovské výzvy vypsané na portálu Darujme.cz:  https://www.darujme.cz/vyzva/1203439.

Výtěžek z koncertu a s ním spojené sbírkyhttps://www.darujme.cz/projekt/1206924, kterou ve prospěch nevidomých rodičů vypsal Okamžik umožní nevidomým rodičům pravidelně bezplatně využívat pomoci odborně proškolených a vedených asistentů při školní přípravě jejich dětí.

Marie Matějů

Klíčová slova: