Benefiční aukce výtvarných děl ve prospěch Green Doors

23.01.2013 11:20

Proběhne v pražské Galerii Artinbox ve čtvrtek 24. ledna, dražit se budou díla předních českých umělců i autorů, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním.

Výtěžek aukce je určen na podporu Občanského sdružení Green Doors, které se zabývá pracovní a sociální rehabilitací mladých lidí se schizofrenií.

Dražit se budou díla následujících umělců: Iva Bezuchová, Jan Holub, Jaromír Kerbl, Kateřina Kryslová, Václav Chochola, Blanka Chocholová, Tereza Límanová, Pavel Mára, Jiří Matoušek, Stefan Milkov, Suzanne Pastor, Daniel Pešta, Pavel Piekar, Mária Pintérová, Luboš Plný, Eva del Risco-Koupová, Cristian del Risco, Jaroslav Rössler, Nadia Rovderová, Jan Rybář, Josef Simon, Paulina Skavová, Pavel Sobotka/Kračmar, Boris Škil, Jan Švankmajer, Jindra Viková, Stanislav Vondrů, Olbram Zoubek, Peter Župník a dalších. Oproti loňskému ročníku bude letos větší zastoupení autorů se zkušeností s duševním onemocněním díky spolupráci s ateliérem PL Bohnice a ateliérem O. s. Baobab.

Nabízená díla budou v cenových relacích od několika set korun po několik desítek tisíc korun. Výnos z benefiční aukce je určen na podporu Občanského sdružení Green Doors, které se zabývá pracovní a sociální rehabilitací lidí s duševním onemocněním, konkrétně na rekonstrukci tréninkové kavárny V. kolona, která byla poškozena požárem. Novým partnerem aukce bude letos Nadace Divoké husy, která zdvojnásobí výtěžek z aukce až do výše 60 000 Kč.

Večer bude probíhat v Galerii Artinbox, která sídlí v ulici Perlova 3, Praha 1. Aukce začne v 18h a bude rozdělena do dvou částí. Během pauzy budou moci hosté ochutnat vegetariánské občerstvení z tréninkové restaurace Mlsná kavka. Večerem bude provázet moderátor Jan Rybář. Před-aukční výstava proběhne 22. - 24. 1. 2013, 14 - 16 h. (nebo na vyžádání v dohodnutý čas).

Katalog všech děl aukce s cenami a podrobnostmi je ke stažení zde.

Klíčová slova: