Babický Trail ¼ Maraton pomůže zakoupit invalidní vozík

12.09.2012 13:23

V neděli 16. září vyběhne na jeho trasu více než 200 závodníků, děti budou soutěžit ve zvláštních kategoriích, a to v běhu na 400, 800 a 3000 m.

16. září 2012 se uskuteční druhý ročník běžeckého závodu Babickým lesem. Trasu 10.549 m poběží více než 200 závodníků, děti budou soutěžit ve zvláštních kategoriích, a to v běhu na 400, 800 a 3000 m. Občanské sdružení SK Babice, které závod pořádá, spojilo běh s charitou. Výtěžek půjde na zakoupení invalidního vozíku osmnáctileté Anně Krátké prostřednictvím Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.
 
Rodiče Anny Krátké požádali naši nadaci o příspěvek 20 tisíc korun na nákup invalidního vozíku,“ říká MUDr. Milena Černá, ředitelka Nadace Olgy Havlové. „Jsme moc rádi, že komunitní běh pomůže zase cíleně tam, kde je to momentálně zapotřebí,“ dodává M. Černá. „Stejně jako loni, chtěli jsme přispět těm, kteří běhat nemohou. Letos jsme se navíc rozhodli vybrat z celé činnosti Nadace Olgy Havlové jeden konkrétní cíl a tím je tentokrát invalidní vozík pro Annu. Snad to motivuje ještě více lidí,“ říká David Volenec, iniciátor běhu.
 
Anně Krátké je 18 let a je studentkou 3. ročníku pražského Gymnázia Jana Keplera. Má pět sourozenců, má ráda hudbu, detektivky a balet. Tedy až do prosince loňského roku, kdy měla při cestě z Rakouska vážnou autonehodu a utrpěla těžká poranění. Vrtulníkem byla převezena do Thomayerovy nemocnice, kde jí vrátili funkčnost vnitřních orgánů, stabilizovali páteř a dva týdny ji udržovali v umělém spánku. Další dva měsíce strávila na Spinální jednotce v motolské nemocnici, kde se poprvé posadila na vozík. Na konci března byla převezena do Rehabilitačního centra v Kladrubech, odkud se vrátila domů až po 7 měsících od autonehody. Nyní se učí chodit o berlích, ale mechanický vozík bude ještě dlouho potřebovat.
 
Běh startuje v neděli 16. 9. 2011 v 11:15 hodin na hřišti v Babicích u Říčan. Děti vybíhají už v 10.15 a 10.30. Registrovat se na závod je možné prostřednictvím www.babice.sk nebo přímo na místě v den závodu do 10:30. Handicapovaným mohou přispět i diváci zakoupením srdíček do klopy či zasláním dárcovské sms ve tvaru DMS VDV na číslo 87777. Babický běh bude spojen s pestrým programem, diváci budou moci shlédnout v „lesní galerií“ výstavu fotografií z činnosti Nadace Olgy Havlové, budou zde workshopy i ukázky jiných sportů, na akci vystoupí DJové Ottoman a Jan 2 a živě Bonus & Martin Tvrdý Trio. 
 

Monika Granja

Klíčová slova: