APUPA zve na kreativní program

Akademická poradna Univerzity Pardubice oslaví páté výročí svého založení ve foyeru univerzitní auly v Pardubicích v Polabinách v úterý 16. května. 2017 od 9:00 hodin.

Pro návštěvníky všech věkových skupin je připraven zajímavý, kreativní dopolední program. K vidění a vyzkoušení budou netradiční zážitkové aktivity, jako například alternativní sportovní činnosti, znakovací medvěd pro osoby se sluchovým postižením, sebeobslužné činnosti a deskové hry pro osoby se zrakovým postižením – šachy, Člověče nezlob se, domino, hmatová a zvuková pexesa.

Také si návštěvníci budou moci vyzkoušet jízdu na skútru či elektrickém vozíku.

Program je pestrý a nabízí ukázky možností aktivního života osob se speciálními potřebami v důsledku smyslového, fyzického či psychického postižení a také možnost sdílení zkušeností.

Po celou dobu akce bude k dispozici nejen poradenský tým poradny APUPA, ale i zástupci dalších organizací, se kterými naše poradenské centrum spolupracuje, včetně studentů Katedry věd o výchově.

Diskutovat bude možné s odbornými poradci pro osoby s postižením, s diagnózou autismu i poruchami autistického spektra.

Těšíme se na všechny návštěvníky z řad široké veřejnosti, žáků a studentů základních, středních a vysokých škol, akademických pracovníků a všech dalších příznivců.

Realizační tým APUPA

Poradenský tým poradny APUPA již od května 2012 poskytuje poradenské, terapeuticko-psychologické a speciálně pedagogické služby, a to nejen stávajícím studentů a zaměstnancům, ale i uchazečům o studium a jejich rodičům. Poradenství je primárně zaměřené na specifické vzdělávací potřeby, výjimkou ovšem nejsou ani sociální konzultace.

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.