Anketa Bankovní inovátor 2020 odstartovala

Do 5. června 2020 můžete dát hlas některé z 8 nominovaných bank s jejich inovačními produkty. 

Je mezi nimi také Čedskoslovenská obchodní banka s online službou přepisu mluvené řeči pro klienty s postižením sluchu eScribe.

V České republice žije až půl milionu osob s postižením sluchu, několik desítek tisíc z nich neslyší prakticky vůbec. Velká část těchto osob přišla o sluch během svého života a neovládá znakový jazyk. Pro ně byla donedávna velkou překážkou třeba i obyčejná návštěva pobočky, když si potřebovali vyřídit své finanční záležitosti.

To se ale změnilo díky unikátní službě ČSOB - eScribe, která zajišťuje online přepis řeči, tedy nejpřirozenější způsob, jak mohou tito lidé komunikovat se svým okolím. Sluchově postižení klienti tak mají bankovní služby dostupné odkudkoliv bez nutnosti další asistence, i bez návštěvy pobočky – jednoduše z pohodlí domova.

Používání služby je velmi jednoduché. Stačí, když zákazník použije na webu ČSOB odkaz na online přenos označený piktogramem přeškrtnutého ucha. Komunikace pak probíhá přímo s informační linkou pomocí online přepisovatele z Transkript a klient pak sleduje přepis slov operátora přímo na monitoru svého počítače. Komunikace s bankou probíhá podobně i v případě osobní návštěvy pobočky. Inovativní eScribe je dostupný všem klientům ČSOB zdarma.

Hlasování v anketě Hospodářských novin o nejlepšího bankovního inovátora probíhá na https://nejbanka.ihned.cz/bankovni-inovator-nominace

 

 

 

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.