Aneta Langerová a Eliška Balzerová otevřely Kavárnu POTMĚ

17.06.2013 2:00

Ochutnat kávu v naprosté tmě a tak aspoň na malou chvíli zavítat do světa nevidomých je znovu možné v Kavárně POTMĚ na Ovocném trhu v Praze, jejíž dveře zůstanou otevřené až do 30. června každý den od 10 do 21 hodin.

Kavárna POTMĚ, kterou každoročně pořádá Světluška – Nadační fond Českého rozhlasu, byla slavnostně otevřena 13. června. První letošní kávu ochutnaly Aneta Langerová spolu s herečkou Eliškou Balzerovou. Odpoledne si Aneta opět vyzkoušela roli číšnice, a pak v absolutní tmě návštěvníkům zahrála a zazpívala.
 
„Na hraní a obsluhování se vždycky moc těším, ale i přes to, že to mám už nacvičené, pevně doufám, že se mi nepodaří nikomu vylít kávu do klína. Ale hlavně se modlím, aby mi nepraskla struna, protože tu v té tmě vyměnit neumím,“ řekla Aneta Langerová na zahájení. 
 
„Byl to velmi nevšední a silný zážitek, najednou musíte používat jiné smysly, především hmat, sluch a fantazii. Také jsem se seznámila s kavárnicí Katkou, mohla jsem si sáhnout na její vlasy a její ruce a představovat si, jak vypadá. Ona mi pak řekla, užijte si světlo a to mi vehnalo slzy do očí,“tak popsala svůj první zážitek z kavárny Eliška Balzerová.
 
Uvnitř kavárny se o pohodlí všech stará zkušený tým nevidomých hostesek, průvodců a číšníků. Její návštěvou přispějete do sbírky Světluška 170 Kč a jako památku na neobyčejný zážitek si odnesete hrníček.
 
Návštěvníci se mohou těšit na doprovodný program: 18. 6. od 17 do 19 hodin zahraje Márdi na střeše kavárny a25. 6. od 17 do 19 hodin se můžete těšit na výcvik asistenčních psů, který přijde ukázat Pestrá společnost.
 
Pokud by se někomu nepodařilo navštívit kavárnu na Ovocném trhu v Praze, tak má možnost si černočernou kávu vychutnat i mimo hranice hlavního města a to v Kavárně POTMĚ na kolech, která během léta a podzimu navštíví další místa naší republiky. 
18. - 20. 7. Ostrava, OC Forum Nová Karolina 

29. - 31. 7. Liberec, nám. Dr. Edvarda Beneše 

9. - 11. 8. Panenský Týnec, Open Air Festival 

2. - 8. 9. Brno, Galerie Vaňkovka 

13. - 15. 9. Jičín, Valdštejnovo náměstí 

26. - 28. 9. Olomouc, Horní náměstí 

Cestu Kavárny POTMĚ můžete sledovat na Facebooku a www.svetluska.net 
Klíčová slova: