Abeceda vzdělávání pro seniory

V dalším díle seriálu Anděl Strážný, z.ú., představí dvě aplikace, které se vyplatí mít v telefonu.

6. díl Jak vložit slevové karty do chytrého telefonu – aplikace Stocard

Pokud se podíváte na video k další aplikaci, které se říká Stocard, tak v něm najdete poměrně jednoduchý návod, jak si vkládat slevové kartičky do telefonu a používat je při nákupu. Především se pak jednou pro vždy obejdete bez hledání konkrétní kartičky u kasy. Je to snadné, a navíc to pomáhá při případné ztrátě karet. Telefon si bude vaši kartu pamatovat a kartičky se tak dají i snadno obnovit. Mít všechny karty ve svém telefonu je prima. 

Užívejte si vzdělávání a pokud byste se chtěli na cokoliv zeptat, potřebovali poradit s telefonem, bezpečností na internetu, aplikacemi, přihlaste se na individuální online kurzy zdarma, které běží celý rok, stačí zavolat na linku 736 525 736 a zvolit si termín.

 

7. díl Jak si nainstalovat aplikaci Můj vlak

Pokud rádi cestujete, hodí se mít skvělou aplikaci Můj vlak od Českých drah. Nabízí kompletní aktualizované informace o možnostech cestování vlakem po celé České republice, včetně různých výhod a stylů, například cesta s kolem, kočárkem, na vozíku a další individuální možnosti.

Členství přináší své výhody a načítají se vám slevové body. Ovšem úplnou perličkou je jízdní řád. Ten se dá celý stáhnout do telefonu a díky aplikaci už nemusíte být na internetu a zjistíte si, kdy vám jede vlak uprostřed lesa na houbách.

Vše je v aplikaci udělané tak, aby se řád dal zvětšit, ale ani nezahltí paměť vašeho mobilního telefonu. Aplikace vás upozorní na cílovou stanici a na aktuální výluky a změny ovlivňující vaši cestu.

 

 

Před házející díly seriálu jsou na webu Anděl Strážný.

Klíčová slova: