Pořízení elektrického skútru

19.04.2016 21:10
Dotaz: 

Mám průkaz ZTP/P, mám invalidní vozík, na kterém se pohybuju po domácnosti a na dvorku...ale mírnější stoupání mi vzhledem ke zdrav. stavu dělá problém....chtěl bych se zeptat, jestli je nějaká možnost získat el. skútr, abych se taky dostal někde ven z domu.

Odpověď: 

V případě, že máte zájem o elektrický skútr, budete si muset najít sponzory či nadaci, jelikož elektrický skútr nehradí zdravotní pojišťovna a nevztahují se na něj příspěvky. Seznam nadací, které přispívají na pomůcky, naleznete na našem Informačním portálu, konkrétní podmínky jednotlivých nadací naleznete na jejich stránkách.

Druhá možnost je úhrada elektrického vozíku zdravotní pojišťovnou, která na externí elektrický vozík přispívá maximální částku 136 000 Kč (viz informační portál).

Bylo by vhodné zajít za lékařem (neurolog, ortoped, rehabilitační lékař) a domluvit se, zda by vám elektrický vozík předepsal. Poté, co si vozík vyberete, předložíte kód (kód Vám sdělí prodejce pomůcky či je uveden v internetovém katalogu firmy) vybrané pomůcky (ve vašem případě elektrický vozík) lékaři a ten Vám vystaví poukaz, který pak schvaluje revizní lékař pojišťovny.

Pokud revizní lékař pomůcku schválí, uhradí její pořízení zdravotní pojišťovna.

Pracovníci Poradny Ligy vozíčkářů