Vyšly Listy sociální práce

Prosincové číslo pojednává i o sociálním zemědělství a sociální farmě.

Jak píše sociální pracovnice a antropoložka Eliška Hudcová ve svém prvním díle seriálu Sociální zemědělství a sociální farma jako prostor pro sociální práci, aktivity na farmě a v zemědělství naplňují mnoho účelů sociální práce. Prostřednictvím variabilních činností v přátelském a neformálním prostředí farmy je podporován jedinec, který se nachází v obtížné sociální situaci.

V České republice se o sociálním zemědělství hovoří převážně několik posledních let. I vy se můžete o sociálním zemědělství dozvědět více na stránkách prosincových Listů sociální práce.

V posledním čísle roku 2017 najdete také článek Petry Zdražilové z Kanceláře veřejného ochránce práv o roli sociálních pracovníků a pracovnic při prosazování práva na rovné zacházení.

Autorka upozorňuje, že se klienti sociální práce často setkávají s tím, že je instituce nebo i soukromé subjekty nerespektují proto, že mají odlišnou barvu pleti, zdravotní postižení nebo jinou sexuální orientaci. K článku je připojena i kazuistika k problematice přístupu ke zdravotní péči.

Spolek sociálních pracovníků a jeho cesta dějinami české sociální práce, tak zní historický článek Pavly Kodymové, ve kterém se zabývá jedním profesním spolkem, který i přes veškerá úskalí nikdy nepřestal ani nepolevil ve snaze obhajovat zájmy sociálních pracovníků.

V Listech sociální práce zkrátka najdete opět množství článků zabývajících se sociální prací v České republice a na Slovensku. Přejeme příjemné počtení v roce 2018.

 

Veronika Hotová

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.