Vyšlo prosincové číslo časopisu Sociální služby

Přináší mj. jména oceněných v Národní ceně sociálních služeb – Pečovatelce roku.

Dne 7. 11. na Novoměstské radnici v Praze byli opět oceněni nejlepší pečovatelé, sociální pracovníci a manažeři v sociálních službách, a to v Národní ceně sociálních služeb – Pečovatelce roku, kterou každoročně vyhlašuje APSS ČR a Diakonie ČCE. Cílem soutěže je podpořit pracovnice a pracovníky, jejichž každodenním úkolem je pečovat o druhé a pomáhat potřebným.

Patronkou se stala tradičně Hana Maciuchová, která tuto událost moderovala společně s Táňou Fischerovou. Nejen jména oceněných ve všech kategoriích najdete právě v reportáži na stránkách prosincového čísla časopisu Sociální služby.

Závislosti a závislostní chování, tak zní název prvního dílu seriálu věnovaného problematice klientů se závislostmi, který pro časopis připravil adiktolog a sociální pracovník Ondřej Čalovka. V prvním díle se autor zabývá základními pojmy, ale např. i biologickými a psychologickými faktory vzniku závislosti. Upozorňuje, že se stále ještě objevuje hodnocení závislosti jako morální selhání jedince.

Zbyněk Vočka se zabývá v článku Příspěvek na živobytí ve formě poukázek a úhrada za pobytovou sociální službu změnou způsobu výplaty příspěvku na živobytí v případě, kdy ho příjemce této dávky pobírá déle než 6 měsíců v posledních 12 měsících. V takovém případě mu bude dávka totiž vyplácena tak, že nejméně 35 % a nejvýše 65 % dávky bude vyplaceno poukázkami opravňujícími k nákupu zboží ve stanovené hodnotě.

V prosincovém čísle na vás ale čeká spousta dalších odborných článků, zajímavostí a aktualit. Snad vám tedy i náš časopis pomůže zpříjemnit vánoční svátky a vstup do roku 2018.

 

Veronika Hotová

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.