Ceny ministra zdravotnictví za rok 2017

Jejich laureáty se v tomto roce stali Zdislava Freund za práci ve prospěch osob s chronickým onemocněním a PhDr. Václav Filec za celoživotní práci ve prospěch zdravotně postižených občanů a rozvoj zdravotně sociální péče.

„Je-li nám dáno prožívat svůj čas ve zdraví, můžeme za to být vděčni. V našem světě ovšem existují i jedinci, kteří věnují svůj čas a energii těm svým bližním, kteří neměli to štěstí a dlouhé roky nebo i celý život se potýkají s komplikovanými zdravotními potížemi. Tito obětaví lidé si zaslouží veřejné díky, protože právě oni činí naši společnost sociální, civilizovanou a humánní,“ uvedl při předávání cen ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík.

První z dvojice oceněných je předsedkyně Společnosti Parkinson Zdislava Freund, která již téměř dvacet let obětavě pracuje pro lidi s Parkinsonovou nemocí, a to přesto, že ji životem provází stejná diagnóza.

Druhý oceněný, PhDr. Václav Filec, věnoval celý svůj profesní život rozvoji a zkvalitňování pomoci lidem se zdravotním handicapem a navíc je jednou z nejvýraznějších osobností, která se zasadila o rozvoj hnutí svépomocných organizací osob se zdravotním postižením i vznik různých forem zdravotně sociální péče.

„Svým dílem nám dokazují, že člověk není definován tím, co nemůže, ale naopak tím, co dokáže,“ uzavřel ministr Miloslav Ludvík.

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.