Začala výměna eskalátorů na náměstí Republiky, opravy potrvají do léta

Pražský dopravní podnik ráno uzavřel kvůli výměně zastaralých eskalátorů vstup a výstup ze stanice metra B na náměstí Republiky. Následujících osm měsíců bude vstup do metra umožněn pouze přes vestibul u Masarykova nádraží.

Pražský dopravní podnik kromě výměny tří pohyblivých schodišť blíže obchodnímu centru na náměstí Republiky provede  ve vestibulu    i další opravy.

Dopravní podnik uzavřel východ z metra na náměstí Republiky.  

"Rekonstrukce se bude týkat výměny silových kabelů, rozvaděčů, modernizace slaboproudých zařízení, elektropožární signalizace a dalších technologií. Ze stavebních prací lze jmenovat především sanace průsaků v eskalátorovém tunelu," uvedla k rekonstrukci mluvčí podniku Aneta Řehková.  

Vestibul bude podle podniku uzavřen pravděpodobně až do srpna 2018.  

Následující dny se budou ve stanici metra pohybovat informátoři v reflexních vestách, kteří cestujícím poradí v češtině, nebo v angličtině. Na omezení bude upozorňovat také rozhlas metra.  

Výměna eskalátorů měla původně začít už v listopadu, ale tento rozvrh vzhledem k blížícímu se adventu kritizoval náměstek primátorky  Petr Dolínek  (ČSSD). Metrostav, který má schody opravovat, nakonec práce přesunul na začátek roku.  

Výměna zastaralých eskalátorů probíhá také na stanici metra B na Andělu, kde cestující musí pro vstup do metra použít vestibul Na Knížecí, nebo bezbariérový výtah. Ten má ale časté výpadky, protože vlivem velkého počtu lidí bývá často přetížen ( o opravě výtahu více zde ).  

Podívejte se, jak vypadaly útroby vestibulu před rekonstrukcí. InsertSingleVideo 

Klíčová slova: