Začal sedmý ročník charitativní sbírky Srdce dětem. Pomůže i tříletému Adamovi

V pondělí 6. listopadu odstartovala charitativní sbírka Srdce dětem. Společný projekt obecně prospěšné společnosti Život dětem a řetězce Lidl si již po sedmé klade za cíl získat co nejvíce finančních prostředků na pomoc vážně nemocným a handicapovaným dětem z celé České republiky. Sbírka potrvá do 19. listopadu.

"Sbírku Srdce dětem pořádáme vždy na konci roku a funguje na jednoduchém principu, kdy lidé mohou po dobu dvou týdnů ve všech prodejnách Lidl zakoupit naše samolepky. Do sbírky se můžete zapojit v jakékoliv prodejně Lidl. Za 30 Kč získáte samolepku ve tvaru srdce, kterou můžete nalepit na tablo ve výlohách prodejny a symbolicky jej tak věnovat nemocným dětem.

Za celou dobu spolupráce se díky tomu podařilo zlepšit život již více než 1590 nemocných dětí. V rámci projektu Srdce dětem 2016 jsme pro nemocné děti získali úžasných 21 000 000 Kč. Přitom od zákazníků jsme do sbírky obdrželi 19 334 680 Kč a společnost Lidl tuto krásnou částku doplnila na rovných 21 miliónů korun. Nyní jsme tak plni očekávání, kam se částka vyšplhá letos," uvedla ředitelka neziskové organizace Život dětem Maria Křepelková.  

Sbírka pomáhá dětem s vážným onemocněním, jako je například spinální svalová atrofie a dystrofie, dětská mozková obrna, cystická fibróza, mukopolysacharidóza, autismus, nemoc motýlích křídel, dětem s kombinovaným a onkologickým onemocněním.

Získané finanční prostředky putují na úhradu jejich léčby, zdravotních a kompenzačních pomůcek, přístrojů a dalšího potřebného k jejich uzdravení a také ke zlepšení kvality života těchto dětí. Za předchozích šest ročníků sbírky Srdce dětem se...
 

Klíčová slova: