Vozíčkář zvládl pouť do Santiaga, teď jezdí s filmem. Rád by inspiroval

oni Jan Dušek ujel po svatojakubské cestě víc než 600 kilometrů a ani jako hlavní hrdina filmu Camino na kolečkách se zatím nezastavil. Od podzimní premiéry absolvoval desítky besed a projekcí po celé republice. "Dokud cítím, že můžu, tak se o tu myšlenku rád podělím," říká.

V létě královédvorský vozíčkář Jan Dušek vyrazil s doprovodným týmem na 634 kilometrů dlouhou cestu do španělského Santiaga de Compostela a s filmem teď pokračuje v cestách za diváky.  

Cesta po slavné poutní stezce a to, co po ní následovalo, daly jeho životu nový smysl. "Netušil jsem, že to dosáhne takového rozměru. Můj život dostal směr, který předtím neměl," prozrazuje.  

Jan Dušek má roztroušenou sklerózu, která ho před šesti lety upoutala na invalidní vozík. To mu však  nezabránilo podniknout náročný výlet ze španělského Logroňa ke světoznámé bazilice v Santiago de Compostela .  

Kromě filmového štábu s ním cestu absolvoval také  dvorský dobrodruh Petr Hirsch  a syn Jenda. Z Pyrenejského poloostrova se vrátili loni v červnu, dokument Camino na kolečkách měl ve Dvoře Králové nad Labem premiéru už v půlce října. Film putuje po festivalech  

Tím začal kolotoč promítání, besed a setkávání, který se ani na okamžik nezastavil.

"Po prvním promítání následovala města jako Praha, Brno, Olomouc nebo Jablonec nad Nisou. Všechna s účastí většiny filmového štábu. Už jsme navštívili desítky měst a...
 

Klíčová slova: