Vozíčkář v léčebně pomáhá hendikepovaným, v Pardubicích dostal ocenění

Galavečer věnovaný dobrovolníkům, neziskovým organizacím a společensky odpovědným firmám, kterým není lhostejný osud druhých, se v pondělí uskutečnil v Pardubicích. Cenu "Srdce na dlani" převzalo v Kongresovém sále 18 dobrovolníků, 10 neziskovek a 12 firem.

Šestatřicetiletý Jiří Vokurka je odmalička upoutaný na vozíku. Nyní byl mezi  oceněnými dobrovolníky při slavnostním galavečeru v Pardubicích.  

Pravidelně totiž jezdí do Hamzovy odborné léčebny v Luži-Košumberku nejen jako závodník handbiku, ale i jako člověk, který poradí na tamním trenažéru jiným hendikepovaným, kteří jsou odkázáni na speciálně upravené ruční kolo.

Přitom tam dojíždí z Přibyslavi na Havlíčkobrodsku a pracuje v chráněné dílně v Nové Pace. "Vážím si tohoto ocenění, ale jsou lidé, kteří si to zaslouží a ani se o nich neví," říká Jiří Vokurka.  

V Atriu Paláci Pardubice byli v pondělí večer již posedmé vyznamenáni za svou záslužnou práci dobrovolníci, neziskové organizace a společensky odpovědné firmy z Pardubického kraje. "Atmosféra byla parádní, byla to koncentrace dobra na...
 

Klíčová slova: