Víte, že existuje malířská metoda, která pomáhá slepcům? Svá díla si mohou "prohlédnout"

Vymyslel ji malíř Dino Čečo. V čem tato metoda spočívá a kde si ji Češi mohli vyzkoušet?

Sundat kočku ze stromu, převést slepce přes ulici. Strážníci budou nově vykazovat i nerepresivní službu veřejnosti
Koncem února se v pražském hotelu Kampa konal již druhý slavnostní podvečer mezinárodního charitativního projektu Malujeme pro lepší život – malují VIP tváře nadací. Akce se zúčastnili domácí i zahraniční hosté. A opět se předávaly nominační ceny v rámci projektu Zlatá kaňka.
"Projekt Malujeme pro lepší svět je hravá, společensky lákavá forma, kdy během krátké chvíle namalují V.I.P osobnosti obraz, ať již klasickou formou, nebo právě Čečovou metodou, která spočívá ve speciálně upraveném plátnu, pod nímž je na druhém plátně stejného formátu nanesena speciální barva. Ta po doteku či tazích jehlice vedené rukou nevidomého na horním plátně vzlíná či prosakuje nahoru, na čisté plátno a tahy jakoby samy tvoří obrazy. Po vytvrdnutí barvy si pak mohou nevidomí své dílo prohlédnout hmatem citlivých bříšek prstů," dodal Oplt.
Malířka kreslí navzdory oční vadě. Poznali byste to?
Rozvoj volnočasových aktivit nevidomých
Mimo jiné jde podle jeho slov o to usnadnit sociálně slabým seniorům cestu ke kvalitnímu stáří či konkrétně v České republice umožnit tvůrčí malbu nevidomým lidem unikátní patentovanou metodou akademického malíře Dina Čeča, která umožňuje nevidomým z celého světa realizaci v dalším životě a k rozvoji jejich volnočasových a uměleckých aktivit.
Cílem je přispět ke světovým aktivitám, které podporují udržitelnost a rozvoj života ve...
 

Klíčová slova: