Víkendová běžecká party přinesla přes 100 kilometrů

Víkend je minulostí. Cesta od pramene Vltavy k prameni Labe má za sebou první kilometry. Redaktor Běhání na Sport.cz René Kujan má týden, aby zvládl 360 kilometrů. A to po svých a bez využití civilizačních výhod. Žádné nákupy, restaurace. Musí si vystačit jen se svým batohem a přírodními dary. Na jedné straně sportovní výzva, na druhé pomoc vozíčkářům.

"V sobotu jsem vyběhl od pramene Vltavy, trasa začala přeběhem Kvildy, poté postupně po cyklostezkách a turistických trasách, kdy jsem nabral směr Praha. První den jsem uběhl 49 kilometrů,"hlásil z trati Kujan.
První dva dny se chtěl šetřit, přesto v neděli uběhl 54 kilometrů. Podle vyznačené mapy má pár kilometrů náskok. "Celou neděli pršelo, hodně jsem zmokl, ale počasí se už trochu umoudřilo, snad něco i uschne,"přemítal v neděli večer, když se ukládal ke spánku vedle kukuřičného pole.
Žádná restaurace, hotel, kemp, tady vládne spánek pod nebem. Na vrcholku kopce, v lese. Co nejvíce si odpočinout, šetřit síly a věřit, že příroda nebude moc vzdorovat.
Projekt věnovaný podpoře startovacího bydlení můžete podpořit i vy. Podrobnosti najdete na stránkách Daruj správně.
Velký díl má také strava. "Sušené maso, jablka, pár hrstí ostružin, co jsem našel v lese,"popsal Kujan nedělní menu. "Je to trochu jednotvárný jídelníček, ale lepší než nic, snad to bude k jídlu ještě sedmý den," doufá redaktor rubriky Běhání na...
 

Klíčová slova: