Usnadní život invalidům. Hustopeče budou bezbariérové

Hustopeče – Ulehčit pohyb vozíčkářům po městě má za cíl vedení Hustopečí na Břeclavsku. A postupně ho plní. Další bezbariérová trasa povede ulicemi Hybešova, Žižkova, Tábory a Svatopluka Čecha.

""Plán této trasy D je schválený již z roku 2016. Díky tomu jsme mohli letos podat žádost o dotaci. Dostali jsme dotaci ve výši 3,8 milionů korun. Nyní již máme za sebou i výběrové zřízení na zhotovitele," uvedla projektová manažerka Eva Bohutínská.
Jedná se o čtvrtou bezbariérovou trasu v Hustopečích, ale jako jediná se týká bezbariérového chodníku, který vede vedle místní silnice. "Náš projekt musel splňovat určité podmínky. Po této silnici muselo za den projet minimálně pět set aut. Zjišťovala se i intenzita chodců či nehodovost," řekl místostarosta Bořivoj Švásta.

Trasa zpřístupní významné budovy. Například polikliniku, penzion, základní školu Komenského či sběrný dvůr. "Vzniknou nové přechody a celá trasa bude plně bezbariérová, aby sloužila nepohyblivým obyvatelům," dodal Švásta.
Plánované náklady této trasy byly pět a půl milionu korun, ale výběrovým řízením se snížily o dva miliony. "Město zaplatí přibližně milion korun," odhadla Bohutínská.
Budování začalo v září. Hotovo má být v květnu. "Tuto etapu...
 

Klíčová slova: