Týden sociálních služeb připomene, co se dotýká životů nás všech

Jablonec nad Nisou se opět připojí k již 9. ročníku celostátního Týdne  sociálních služeb. Ten trvá od 2. do 8. října a nese podtitul Jedeme v  tom společně. Poskytovatelé sociálních služeb v Jablonci nad Nisou a  okolí otevřou během týdne své dveře všem, kteří se chtějí přijít na něco  zeptat, zajímají se o jejich provoz nebo prostě jen chtějí nakouknout  do dosud neznámého světa.

"Sociální služby jsou neoddělitelnou součástí společnosti. V průběhu života se s nimi, ať už přímo nebo nepřímo setká každý člověk. Neziskové organizace jsou nezbytnou součástí systému sociální péče a lidé v nich pracující by měli být adekvátně odměňováni. Jako město se ze svého rozpočtu systémově snažíme sociální služby podporovat, ten hlavní úkol ale leží na bedrech státu," řekl primátor Jablonce Petr Beitl a dodal: "Je proto dobře, že probíhají akce tohoto typu, které rozšiřují obzory a povědomí veřejnosti o poskytovaných službách."
"V základní síti sociálních služeb Jablonecka nyní registrujeme třicet poskytovatelů. Termíny jejich dnů otevřených dveří jsou zveřejněné na městském webu," doplnila koordinátorka komunitního plánování Naděžda Štádlerová.  
Komunitní plánování sociálních služeb v Jablonci odstartovalo v roce 2008, kdy vznikly také pracovní skupiny složené z uživatelů i poskytovatelů sociálních služeb a zástupců města. Schází se jednou měsíčně mimo prázdnin na veřejných jednáních a podílejí se i na tvorbě ročního akčního plánu. Jeho prostřednictvím je možné sledovat potřebnost a...
 

Klíčová slova: