Tělesně postižení z Novojičínska nesedí doma

Svaz tělesně postižených má v rámci kraje okolo 3 700 členů. Například místní organizace v Novém Jičíně sdružuje téměř 260 lidí. Přestože se jedná převážně o starší osoby s postižením pohybového aparátu, chtějí být aktivní a nesedět jen doma.

Největší příležitostí pro společné setkání je pro členy novojičínského svazu tělesně postižených výroční schůze. Dozví se tu vše podstatné o aktivitách, které jim organizace nabízí.

"Hlavní nosný program je organizování ozdravných pobytů, klubová činnost, zájezdy, ale kromě toho se snažíme našim členům poskytovat i nějaké informace z té sociální oblasti, pokud se týká zákonů, vyhlášek a nařízení,” uvedl Jaroslav Kotas, předseda Svazu tělesně postižených, MO Nový Jičín.

Ozdravné pobyty pořádají dva ročně, vystřídá se na nich 80 lidí. Letos vyrazí na Prostřední Bečvu.

"Město jejich aktivity podporuje, jsou  to většinou samozřejmě senioři,  tuším, že tento rok tam jde přes 41 tisíc korun. Je to dobře, že se o ně tato organizace takto postará,” sdělil  Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Zdejší tělesně postižení udržují 17 let kontakty s podobným svazem ve slovenském Martině. Tam je ale organizace rozdrobena do desíti menších svazků a...
 

Klíčová slova: