Také Ivo Koblasa v silničním závodě na MS čtvrtý!

V sobotu se na MS v silniční cyklistice v Emmenu poprvé závodilo v disciplíně „road race“, tedy v klasickém silničním závodě.Handbikeři měli v sobotu den volna a do dresů se oblékli zástupci kategorie C. ČR reprezentovali: Ivo Koblasa (C2), Michal Stark (C2) a Ondřej Továrek (C3, ČFSH).Všichni závodníci startovali společně (hromadný start kategorií C1, C2 a C3, který dohromady čítal 72 cyklistů!!). Závod byl nesmírně vyrovnaný a velmi těžký. Na všechny sportovce čekalo 9 okruhů v celkové vzdálenosti 66,6 km. Obsáhlé startovní pole a mnohdy úzká trať způsobila velké množství pádů a srážek, kterým se čeští borci naštěstí vyhnuli.Závod se nejlépe podařil Ivo Koblasovi, který se do poslední chvíle držel v první skupince a od medaile ho dělilo pouhých 8 sekund. Přesto je čtvrté místo obrovským úspěchem.  Více je možné se dočíst na stránkách www.ivokoblasa.cz :
Po úspěšném vystoupení Iva ve čtvrteční časovce, se Ivo v sobotu 14.9.2019 postavil na start silničního závodu, do tohoto závodu se postavilo téměř 75 závodníků. Letošní mistrovství světa je velmi paradoxní tím, že není možnost den před časovkou, či silničním závodem trénovat na uzavřené trati. Toto historie para cyklistiky nepamatuje. I proto dnešní silniční závod byl velmi dramatický, nejen, že se místy jelo ve velmi úzkém silničním pruhu vyhrazeném zábranami, ale navíc závodníci byli v každém kole zavedeni do místního parku, který je nádherný k vycházkám, ale jeho hrubá dlažba je velmi nebezpečná pro závodníky. Kolik dnes odjíždělo sanitek s naloženými závodníky nepamatujeme. Ivo se na start postavil s touhou vylepšit 6. místo ze čtvrteční časovky. I přes to, že na závodníky byla připravena celá řada...