Slepý talent! Zpěvák Radek při koncertě ve věznici rozbrečel 60 chlapů, zpívá i se slavnými hvězdami

Být slepým člověkem neznamená být nikterak méněcenným. Důkazem toho je i Radek Žalud z Prahy. Jak sám říká: "Všechno zlé je pro něco dobré." A svou slepotu vnímá jako velký dar. Může se naplno věnovat své lásce – a tou je hudba.

"Kdybych měl zrak, třeba bych teď nahazoval omítku a nemohl se věnovat hudbě," rozpovídal se Radek o tom, že svou slepotu vnímá pozitivně. Už od samého začátku návštěvy u něj doma září jako sluníčko a orientuje se tu, jako kdyby nebyl nikterak handicapovaný. Jeden by zapomněl, že proti němu sedí slepý člověk.A při konverzaci působí jako jakýkoliv jiný dvaatřicetiletý muž, kterého baví nejen zpěv, ale také život a lidi kolem. Za svůj pozitivní přístup k životu vděčí zejména rodičům, kteří k němu přistupovali stejně jako k jeho sourozencům, kteří vidí. Nikdy z něj nedělali chudáčka. A proto se tak Radek ani necítí. "Mohl bych sedět doma a litovat se, jako to dělají jiní, co žijí celý život s mámou."

Touhle písní Radek dojal vězně:  

Radek se nikdy neutápěl ve smutku. Už jako malý si hrál s jinými dětmi, jako kdyby nebyl slepý. "Jéje, na základce jsme dělali šílené vylomeniny," rozesmál se při vzpomínce na to, jak lítali na záchody za obnaženými děvčaty.
Langerová a koncert v kriminále

Svou vášeň k ženám nezapírá ani dnes. Odráží se totiž v jeho textech, které zpívá před publikem na koncertu. Radek je už ostříleným zpěvákem a...
 

Klíčová slova: