Seniorský divadelní festival: Nejstarší herečce je 103 let

Centrum RoSa v pražských Kobylisích bude od čtvrtka do soboty hostit první ochotnický Festival seniorských divadel v Praze s názvem Divadelní lázně. Představí se na něm čtyři ochotnické divadelní spolky.

Centrum RoSa funguje od roku 2015. Je součástí Rezidence RoSa, v níž bydlí především senioři odkázaní na částečnou péči. Jedná se přitom o aktivní lidi, kteří ale chtějí mít z různých důvodů na dosah služby a zdravotní personál s péčí 24 hodin denně. Senioři mají v RoSe k dispozici lékaře, gerontologa, rehabilitační pracovníky, ale také restauraci a další služby. Jejich bezpečí střeží kamerový systém vchodů a nepřetržitá ostraha. Objekt je koncipován bezbariérově, povrchy jsou protiskluzné a jsou použity snadno udržovatelné a trvanlivé materiály.
Součástí festivalu jsou divadelní představení, setkání se zajímavými hosty, i kulturní představení. "Naši senioři založili pod vedením Marty Dietrich Dvorské vlastní ochotnické divadlo a pilně nacvičují pro festival Svatební košili od Karla Jaromíra Erbena. Nejstarší členkou souboru je 103letá paní Františka! Je vidět, že se navzájem všichni doplňují a inspirují a práce je velmi těší. Jsem ráda, že se takto daří naplňovat myšlenku centra a vlastně celé naše poslání vytvořit příjemné zázemí pro seniory a snaha o co nejširší mezigenerační propojení," říká zakladatelka Centra a Rezidence RoSa Anna Ježková.
FOTO: Seniorský divadelní festival: Nejstarší herečce je 103 let
Většině členů je přes 80 let
"Scházíme se každou...
 

Klíčová slova: