Run Tour zavítal do Prahy

NOVA
-
Renáta CZADERNOVÁ, moderátorka:
V Praze se dnes konala běžecká akce Run Tour a zúčastnilo se více než 3 tisíce běžců.

Petr SUCHOŇ, moderátor:
Ano závodníci včetně Renaty běželi pro dobrou věc. Část ze startovného šla na pomoc zrakově hendikepovaným.

A stejně jako každý rok jsme se na startovní čáru postavili jak už Petr Řekl také my z Televize Nova.

Šimon PILEK, redaktor:
Brno, Plzeň, Olomouc, Liberec a dnes Praha. Právě tam bylo pokračování 6. ročníku Run Tour. Běhu se účastnil rekordní počet závodníků.

Richard VALOUŠEK, organizátor Run Tour:
Já myslím, že běžci si to dneska užijí, protože není úplně vedro, je docela příjemný běžecký počasí ale svítí sluníčko.

Část ze startovného připadle nadaci Leontýnka, pomáhající rodinám s nevidomými dětmi. Renata Czadernová a Karel Kašák právě odstartovali závod Nova Run 5km. 10 kilometrovou trať si tradičně zaběhl Dalibor Gondík. Všichni ale běželi hlavně pro zábavu.

Dalibor GONDÍK, herec:
Jsem ještě dneska ráno byl na tréninku na další písničku na Tvář. Tak je to pro mě úplně takhle. Takže já se jdu proběhnout jako turisticky.

Já si to chci spíše užít. My jsme teďka byli celá rodina nemocní, takže spíš abych to jako nepřeháněla

5 kilometrový závod vyhrál už po několikáté Vojtěch Vondra. Mezi ženami na nejvyšší stupínek dosáhla Kristýna Košťálová. Pro ni bylo vítězství překvapením.

Kristýny KOŠŤÁLOVÁ, vítězka závodu na 5 km:
Ty Run Toury teďka jsem měla třetí závod. Běžela jsem v roce 2015 to jsem skončila 7 a minulý rok jsem byla 5.

Moderátoři Renata Czadernová a Karel Kašák běželi až do cílové rovinky společně. Kdo koho táhl při tom běhu teda?

Karel mě.

Karel KAŠÁK, moderátor:
Ne, Renča táhla mě. My jsme totiž nastavili její tempo a ona mě táhla tak akorát prostě.

Můj klus takhle.

Poslední závod letošního roku bude 4. listopadu v Pardubicích a poběží se přímo na známém dostihovém závodišti. Šimon Pilek, televize Nova.