Příběhy, z nichž mrazí. Díky trenažérům mají naději na lepší život

Ochrnul, když se topil v bazénu. Poranila se, aby na lyžích zachránila syna. Oba mají jedno společné – navzdory drsné nepřízni osudu a tělesnému handicapu se nevzdali. Sportují dál. Pro rozvoj kondice ale potřebují speciální rehabilitační trenažéry.

Češi už mnohokrát ukázali, že si navzájem umí pomáhat. Zákazníci Kauflandu se na takový trenažér složili desítkám lidí s nezlomnou vůlí. "Uspořádali jsme speciální vánoční sbírku a spolu s našimi zákazníky vybrali 4,7 milionů Kč. Díky nim jsme pomohli 48 jednotlivcům a organizacím zakoupit speciální trenažéry," říká Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland ČR.  

Zákazníci přispěli na handicapované spoluobčany přímo ze svého regionu prostřednictvím sbírky, jejíž výtěžek poté společnost proměnila právě v rehabilitační trenažéry. Speciální sportovní stroje simulují jízdu na běžkách, pádlování nebo veslování. Je to rehabilitační novinka, která lidem s poraněním míchy pomáhá posilovat horní část těla, a ulehčuje jejich další sportovní aktivity.  

"Vánoční sbírka probíhala v období od 26. listopadu do 9. prosince 2018. Zákazníci mohli na všech prodejnách Kaufland zakoupit vánoční samolepky v hodnotě 30 Kč. Mezi obdarovanými jsou všechny spinální jednoty v nemocnicích, Centrum Paraple, Rehabilitační centrum Kladruby a...

 

Klíčová slova: