Praha postaví domov pro seniory trpící demencí za 385 milionů

Praha postaví ve smíchovském areálu domova pro zrakově postižené Palata nový komplex budov, který nabídne péči 73 lidem trpícím demencí. Interiéry i zahrada jsou navrženy tak, aby se v nnich pacienti cítili příjemně.

Praha postaví ve smíchovském areálu domova pro zrakově postižené Palata nový komplex budov, který nabídne péči 73 lidem trpícím demencí. Interiéry i zahrada jsou navrženy tak, aby se v nnich pacienti cítili příjemně. Projekt sociálnímu výboru pražského zastupitelstva představil architekt Pavel Šlejhar. Stavba bude stát 385 milionů korun včetně DPH. Nyní město připravuje výběrové řízení na zhotovitele stavby, která by měla trvat dva roky.

Klienty budou lidé trpící Alzheimerovou chorobou nebo stařeckou demencí druhého a třetího stupně. Lidé se podle Šlejhara do takového zařízení nechodí vyléčit, ale přicházejí do něj zemřít, cílem personálu je zmírnit jejich utrpení.

Lidé ve druhém stádiu budou trávit čas v centrální obývací místnosti, v jednolůžkových nebo dvoulůžkových pokojích budou pouze spát a odpočívat. Interiéry nebudou připomínat...
 

Klíčová slova: