Praha dělá pro bezbariérovost maximum

Praha bez bariér. Tak se jmenovala akce jejíž program nabídl návštěvníkům možnost seznámit se blíže s novými úpravami vozů pro osoby ze zdravotním postižením. Předvedeny byly také ukázky basketbalu nebo florbalu na vozících a nechybělo ani vystoupení vodících psů.

Bezproblémová přístupnost do všech objektů a míst je mnohdy velkým přáním člověka se zdravotním postižením. Praha ročně buduje ve dvou až třech stanicích metra bezbariérové výtahy a zpřístupňována jsou také veřejná prostranství. Pravdou však zůstává, že Pražany mnohdy trápí překážky v oblasti dopravy.

anketa

Lidé s handicapem mají možnost poskytovat městu zpětnou vazbu mnoha způsoby.

"Zaprvé to může být přímý kontakt na jednotlivé své zastupitele, kteří by se tím měli zabývat. Potom tady máme unikátní mapu přístupnosti a webovou aplikaci zmenteto.cz kde lidé, obecně Pražané, mohou upozorňovat na věci, na které narazí a které se jim nelíbí. Troufám si říci, že za poslední dva roky Praha jako Magistrát pro oblast lidí se zdravotním postižením udělal nejvíce za posledních 20 let," řekl Patrik Nacher, zastupitel hl.m.Prahy.

Své náměty pro zlepšení bezbariérové situace v Praze mohli handicapovaní přinést na akci s názvem Praha bez bariér. Zde, kromě prezentace speciálně upravených vozů, byla k vidění ukázka sportovních aktivit, jako například ragby nebo florbal.

 

Klíčová slova: