Podařilo se, peníze jsou. Nové auto pro Filípka bude v březnu

Plzeň – Auto pro rodinu postiženého hocha stojí půl milionu.

"Přes týden se o něj starají v plzeňském Domově pro osoby se zdravotním postižením, na víkendy jezdí domů do Ostrovců na Tachovsku. Devítiletý Filip Směšný (na snímku) prodělal jako batole běžnou neurologickou operaci, ale z nemocnice se vrátil doživotně postižený. Na úrovní nemluvněte už zůstal, trpí skoliózou, epilepsií, neumí kousat…
Rodiče se o synka starají, jak nejlépe dovedou. "Je to celodenní práce. Rehabilitace. Nepřetržitá péče o dítě, které není soběstačné," popisuje maminka Eva. Nejtěžší prý bylo přiznat si, že mu nemohou věnovat stoprocentní péči a že bude v pracovní dny v Plzni. Největším problémem se tak časem stala doprava. Filip rostl a klasický rodinný vůz přestával vyhovovat.
Speciální automobil, který by Směšných potřebovali, stojí kolem půl milionu korun. A tady se do věci vložili známí a pak dárci z celé republiky, kteří vybrali 160 tisíc korun, i Nadace Naše dítě Zuzany Baudyšové, která slíbila vůz dofinancovat. Osmimístný Hyundai se zdvihovou plošinou pro vozík nechá na míru vyrobit plzeňský autosalon, rodina ho má dostat příští rok v březnu.
"

Klíčová slova: