Po úrazu bylo ragby jediná volba. A tak založil nový klub Fighters

Studuje vysokou školu, po ní chce pracovat v autoškole a v Budějovicích založil ragbyový tým vozíčkářů. Ondřej Tupý má i přes svůj hendikep pořád napilno. Ke svému oblíbenému sportu by rád přitáhl co nejvíc lidí.

I přestože je na vozíku, nemá problém si na facebookový profil přidat fotku se sekačkou na trávu a komentářem: "Prý už to bylo tak vysoký, že se v tom ani chodit nedalo."

Jedenadvacetiletý Ondřej Tupý se více než dva roky od vážného úrazu životem baví. A nenudí se. Na jihu Čech právě založil ragbyový tým vozíčkářů. Liga není priorita. Chtějí hlavně trénovat  

Skoro všechno už pro klub má připravené. Díky florbalistům z týmu Štírů sehnal halu a po několika měsících hledání má i první spoluhráče. Jednoho dokonce našel až za hranicemi.  

"Teď je nás šest. Máme kluky z Dasného, Sezimova Ústí, Nových Hradů i Tábora. Jeden je dokonce z Rakouska. Hrál v Praze, ale to je daleko, takže bude trénovat s námi. V Linci tým je, ale nevyhovuje mu. Hráči se tam k sobě nechovají slušně. To na trénink ani zápas nepatří. Chceme si hlavně zahrát," vypráví Tupý, který bydlí v...
 

Klíčová slova: