Po úrazu bylo ragby jediná volba. A tak založil nový klub

I přestože je na vozíku, nemá problém si na facebookový profil přidat fotku se sekačkou na trávu a komentářem: "Prý už to bylo tak vysoký, že se v tom ani chodit nedalo." Jedenadvacetiletý Ondřej Tupý se více než dva roky od vážného úrazu životem baví. A nenudí se. Na jihu Čech právě založil ragbyový tým vozíčkářů.

Skoro všechno už pro klub má připravené. Díky florbalistům z týmu Štírů sehnal halu a po několika měsících hledání má i první spoluhráče. Jednoho dokonce našel až za hranicemi.  

"Teď je nás šest. Máme kluky z Dasného, Sezimova Ústí, Nových Hradů i Tábora. Jeden je dokonce z Rakouska. Hrál v Praze, ale to je daleko, takže bude trénovat s námi. V Linci tým je, ale nevyhovuje mu. Hráči se tam k sobě nechovají slušně. To na trénink ani zápas nepatří. Chceme si hlavně zahrát," vypráví Tupý, který bydlí v Trhových Svinech.  

Právě proto českobudějovický klub Fighters založil. Se svými spoluhráči chtějí hlavně trénovat. Cílem je stihnout jarní začátek ligy. Pokud by to nevyšlo, zlobit se nebudou. Chtějí se scházet a pracovat na sobě. Ještě chvíli ale musí počkat.  

"Původně jsme měli začít trénovat v září, ale to nevyšlo, protože jsme nesehnali vozíky. Na ten můj se teď vybírá díky nadaci Emil. Stojí 160 tisíc korun. Jedna místní firma si nyní staví dílnu, kde bude vyrábět vozíky. Až bude hotová, začnou pracovat na těch pro nás. Pak...
 

Klíčová slova: