Plzeňská část festivalu Jeden Svět nabídne 35 dokumentů

Plzeňská část mezinárodního festivalu filmů o lidských právech Jeden svět nabídne 35 dokumentů. Začne 16. března a v kulturním centru Moving Station a v městské knihovně potrvá osm dnů.

Plzeňská část mezinárodního festivalu filmů o lidských právech Jeden svět nabídne 35 dokumentů. Začne 16. března a v kulturním centru Moving Station a v městské knihovně potrvá osm dnů. Tématy už 20. ročníku budou například nízkopříjmová zaměstnání, novodobé otroctví v Evropě, cenzura na internetu, válečné konflikty, ale také Donald Trump a Vladimír Mečiar, řekl Dalibor Hapl z plzeňské pobočky společnosti Člověk v tísni.

"Snímek Prekrim odhaluje svět moderních policejních technologií předvídajících zločiny, dokument Za hranicemi možností představuje ruský tréninkový systém. Film Budovatelé říše je o českých protimigračních a antiislámských aktivistech," uvedla koordinátorka Andrea Vernerová. Hlavní téma je ale "Aktualizace systému". Reaguje na to, že se na každého z nás valí množství informací a je náročné rozlišovat, co je pravda. Chceme, aby diváci mohli zpomalit a v klidu si vytvořit názor na konkrétní téma, podívat se na věci z různých úhlů pohledu a zasadit je do kontextu, uvedl ředitel festivalu Ondřej Kamenický.

Plzeň naváže na hlavní téma samostatnou debatou, v níž se zaměří na fungování médií. "Přijede novinářka Saša Uhlová, která připravila mimořádnou sérii článků o zaměstnání v nízkopříjmových profesích. S dalšími hosty diskuse budeme hledat odpověď na otázku, zda má v dnešní době vůbec smysl psát články delší než na dva odstavce," uvedla Vernerová. Uhlová zůstane i na debatu po projekci snímku Hranice práce, který...
 

Klíčová slova: