Pavel Děcký úspěšně absolvoval Jizerskou padesátku

Další parádní úspěch hlásí handicapovaný sportovec z Frenštátu pod Radhoštěm Pavel Děcký, jenž před nedávnem absolvoval 51. ročník ČEZ Jizerské padesátky.

"Všestranný sportovec z pod Radhoště, jenž získal v loňském roce dva tituly mistra ČR na handbiku, a který byl při pondělním vyhlašování ankety Nejúspěšnější sportovec Novojičínska za rok 2017 oceněn v kategorii Handicapovaný sportovec, absolvoval letošní ročník Jizerské padesátky na sledge běžkách, což jsou speciálně upravené běžky pro vozíčkáře, v doprovodu Karla Videckého.
  I přes velmi náročné podmínky, kdy se na trati střídaly stopy se změklým sněhem a místy s námrazou, dojel Pavel Děcký do cíle za 6 hodin a 17 minut. Vzhledem k tomu, že frenštátský sportovec začal se sledge běžkami teprve před rokem, tak šlo především...