Olomoučtí hasiči vydali příručku pro nevidomé školáky

Olomoučtí slabozrací a nevidomí školáci se mohou v případě mimořádných událostí řídit novou speciální publikací. V Braillově písmu je pro žáky vydali zdejší hasiči, dostaly je děti z olomoucké Základní školy prof. V. Vejdovského.

Olomoučtí slabozrací a nevidomí školáci se mohou v případě mimořádných událostí řídit novou speciální publikací. V Braillově písmu je pro žáky vydali zdejší hasiči, dostaly je děti z olomoucké Základní školy prof. V. Vejdovského. Podle hasičů jde o unikátní projekt v České republice, který navazuje na obdobnou příručku pro dospělé. Náklady 280 tisíc korun hradil Olomoucký kraj, informovala mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Publikace obsahuje informace, jak se chovat při mimořádných událostech a při požárech, co je to hlásič požáru, k čemu slouží, jak postupovat při evakuaci a další témata zpracovaná přiměřeně dětskému věku. "Publikace je v tištěné podobě ve zvětšeném písmu, navíc perforovaná Braillovým písmem a doplněná kreslenými obrázky. Pod každým tématem jsou i kontrolní otázky, které ověřují pochopení výše uvedeného textu," uvedla mluvčí hasičů Hacsiková.

Publikace byla vydána v nákladu 250 kusů a mířila nejen k dětem ze školy V. Vejdovského, ale i do specializovaných pedagogických center na území Olomouckého kraje a asistentům zrakově postižených žáků. "Jde o unikátní projekt v České republice, který navazuje na příručku pro dospělé s názvem Příručka pro zrakově postižené - mimořádné události, kterou v roce 2014 vydali hasiči ve spolupráci se statutárním městem Olomouc a...
 

Klíčová slova: