Novou kavárnu pomohou vybudovat výrobky mentálně postižených

Už druhou výstavu výrobků své chráněné dílny připravil nyní na půdě  Krajského úřadu Libereckého kraje Domov Raspenava. Až do konce listopadu  si mohou návštěvníci každý všední den prohlédnout ve vestibulu úřadu  keramické figurky a hrníčky, vánoční stromky z džínoviny, obrázky a  další drobná díla, zhotovená mladými lidmi s mentálním a kombinovaným  postižením. Výtěžek z prodeje výrobků použije vedení domova na  vybudování nové kavárny v Raspenavě.

Nad výstavou, která dostala název S radostí ..., převzal záštitu náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Kolekci tvořivosti klientů doplňuje ještě výstava fotografií Okem dronu a amatérské snímky Ireny Koškové a společnosti Bohemia Interactive. Záštitu nad touto přehlídkou fotografií převzal Jiří Löffelmann, člen rady kraje, pověřený řízením rezortu životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.  
Vernisáž obou výstav se uskutečnila v pondělí 6. listopadu a zpestřilo ji hudební vystoupení žáků ZŠ Raspenava. Výrobky z chráněné dílny Domova Raspenava si mohou zájemci prohlédnout každé úterý a čtvrtek od 8 do 17 hodin, v pondělí a ve středu až do 18 hodin. V pátek bude výstava přístupná jen do 16 hodin. Důležitým dnem se stane čtvrtek 30. listopadu, kdy od 16 hodin začne aukce vystavených děl klientů z Raspenavy. Nejnižší vyvolávací cena připadla textilním stromečkům, u nichž začíná na...
 

Klíčová slova: