Na hlavě tykadla, v ruce kasička. Světluščí dobrovolníky potkáte i v budově Českého rozhlasu

Celý týden můžete v ulicích potkávat dvojice s tykadly na hlavě a s kasičkou. Můžete si od nich koupit suvenýr a přispět tak na sbírku Světluška, kterou na pomoc nevidomým už tradičně zřizuje Nadační fond Českého rozhlasu. A světluščí dobrovolníci ve středu celý den budou i v budově Českého rozhlasu na Vinohradské ulici v Praze.
Světluščí dobrovolníci už jsou v Českém rozhlase a to jak na Vinohradské 12, tak na naší druhé recepci v Římské 13. Určitě budou rádi, pokud se za nimi zastavíte a přispějete koupí nějakého suvenýru.
Světlušky ale potkáte i na dalších místech, i ve středu budou celkem v 350 městech a obcích, dobrovolníků je letos přes sedm tisíc.
"Jsou mezi nimi nevidomí. Není to úplně pravidlo, ale i nevidomí kolegové se rádi zapojují, většinou samozřejmě ve dvojici s někým, kdo vidí, ale každopádně jsme rádi, že i takto se veřejnost dostane do kontaktu s lidmi se zrakovým handicapem," popsal už dříve Radiožurnálu ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu Přemysl Filip.
Tradičně si lidé mohou koupit tykadla nebo náramek. Přibyly ale i dva nové. "Tykadla jsou evergreen a letos máme dvě horké novinky a ukazuje se, že jsou opravdu horké. Světláček, což je světluščí speciální kartáček v černé barvě s...
 

Klíčová slova: