Modrý domeček, prostor pro přirozené setkávání v centru Řevnic, který dává šanci na uplatnění postiženým lidem

Chráněná kavárna a bistro Modrý domeček je integrační sociální podnik, který od roku 2007 provozuje spolek Náruč. Za dobu své existence se dostal do povědomí obyvatel Řevnic, a je známý a oblíbený i v širokém okolí. "Chodím sem nejčastěji na víkendové snídaně, kdy ráno dělají musli s jogurtem, míchaná vajíčka a domácí houstičky. Není to drahé, obsluha je úžasná," nešetřila chválou náhodně oslovená zákaznice.
Kde si dát kafe a pomazlit se s kočkami? 5 kočičích kaváren v Praze a okolí
Místo přispívá k odstraňování předsudků
Obsluhují zde mentálně a kombinovaně postižení lidé, čímž vznikl prostor pro přirozené setkávání se zdravými lidmi. V kavárně panuje příjemná živá atmosféra a podnik má "duši", která je vytvářena právě personálem. Obsluha je velmi pozorná, rychlá a o zákazníky pečuje přímo vzorně. Místo svým chodem přispívá k odstraňování předsudků o osobách s mentálním postižením a duševním onemocněním a k pozitivní změně postojů široké veřejnosti.
Legoprojekt dorazí do Říčan. Děti vybudují města z lego kostek
Vítěz "Podnikáme odpovědně" 2017
Dospělí, zdravotně postižení lidé z regionů Praha-západ, Praha a Berounsko, kteří obtížně hledají práci zde mají možnost uplatnění a nejsou nuceni zůstat...
 

Klíčová slova: