Liberecký kraj zařadí do sítě sociálních služeb soukromou společnost

"V Libereckém kraji v současné době poptávka po volných lůžkách převyšuje nabídku. Náš kraj je připraven zařadit služby společnosti SeneCura do základní sítě sociálních služeb," uvedl Pavel Svoboda, náměstek hejtmana Libereckého kraje.

Ve Vratislavicích nad Nisou v Liberci bylo slavnostně otevřeno nejnovější SeniorCentrum ze sítě domovů společnosti SeneCura, největšího soukromého poskytovatele pobytových sociálních služeb v České republice.
Moderní domov pro seniory nabízí celkem 148 lůžek, včetně těch určených pro klienty s Alzheimerovou chorobou či jinou formou demence. Kromě toho zde zaměstnání najde postupně až 90 lidí. Slavnostního přestřižení pásky a požehnání SeniorCentru se zúčastnili starosta Vratislavic Lukáš Pohanka, primátor Liberce Jaroslav Zámečník, náměstek hejtmana Pavel Svoboda, náměstek primátora Ivan Langr, Markus Schwarz, COO skupiny SeneCura a Ivan Černovský, regionální ředitel SeneCura.  

"První klienty jsme zde uvítali už v lednu letošního roku a jsme rádi, že se slavnostního setkání mohou zúčastnit zároveň s námi. Chceme veřejnosti ukázat opravdový život v našem SeniorCentrum, které podporuje mezigenerační soužití a mělo by fungovat jako kulturní a společenské centrum pro místní komunitu," uvedl Markus Schwarz, COO skupiny SeneCura.  

Zařízení SeneCura jsou založena na partnerství, spolupráci, inovacích, kvalitní péči, ale i na vysoké kvalitě života ve stáří. Své úspěšné know-how i koncept péče o seniory vyvíjený více než 20 let...

 

Klíčová slova: