Královnou krásy neslyšících je Thajka. Korunku si odnesla i Češka

Světovou královnou krásy neslyšících se v Praze stala Thajka Chutima Netsuriwong. Získala titul Miss Deaf World 2017. V mužské kategorii zvítězil Španěl Eric Alcantara Pascua.

Světovou královnou krásy neslyšících se v Praze stala Thajka Chutima Netsuriwong. Získala titul Miss Deaf World 2017. V mužské kategorii zvítězil Španěl Eric Alcantara Pascua. Korunka putuje také do Česka, reprezentantka Petra Gluchová vyhrála v kategorii Miss Deaf Europe.

Finále 17. ročníku Miss a Mister Deaf se uskutečnilo v pražském Kongresovém centru. Pět desítek soutěžících, které hodnotila mezinárodní porota, se sjelo ze 40 zemí. Původně mělo do české metropole na mezinárodní velké finále dorazit 27 mladíků a 34 dívek, ne všichni ale mohli kvůli problémům s udělením víz přijet.

Titulem Miss Deaf Asia se letos pyšní dívka z Číny. Z Francie pochází mladík, který si odnesl ocenění Mister Deaf Europe, nejkrásnější neslyšící muž Asie je z Tchaj-wanu.

 

Soutěžící se nejprve představili v národních krojích nebo v šatech, kterými reprezentovali své země. Volných disciplín se účastnily pouze dívky, které...

 

Klíčová slova: