Kluci z "děcáku" jsou hrdinové. Vybrali 125 tisíc na seniory

Krompach, Chrastava - Na kole ujeli 585 kilometrů k Baltskému moři, aby podpořili seniory z Chrastavy.

"Pětici chlapců, Milana, Marka, Patrika, Mirka a Mariana, z Dětského domova v Krompachu se nyní rozhodla Česká pojišťovna odměnit úplně prvním titulem v novém projektu Mladý hrdina. Jejich příběh a ocenění má motivovat ostatní k dalšímu dobrým činům. U zrodu jejich cesty stál filantrop a triatlonista Tomáš Slavata, pod jehož vedením chlapci také vyrazili na dlouhou výpravu. Cílem bylo vybrat peníze na koupi kompenzačních pomůcek pro klienty Domova pokojného stáří v Chrastavě, který leží nedaleko Krompachu.
"Pro leckoho to může znít zvláštně, ale děti z dětských domovů jsou zvyklé hlavně přijímat. Chtěli jsme společně ukázat, že dokáží společnosti dát taky hodně nazpátek a dělat dobré věci, když dostanou důvěru," popisuje ideu projektu Tomáš Slavata, který podporoval výpravu z auta s vlekem, ve kterém vezl veškeré náčiní, stany a další zázemí.

O průběhu celé cesty informoval Tomáš Slavata na Facebooku a spolupracovala s ním i řada médií včetně Českolipského deníku. Nakonec se podařilo vybrat přes 100 tisíc korun. Kluci tak získali nejen...
 

Klíčová slova: