Když žena bojuje

Neuvěřitelný příběh člověka, který doslova přežil svou smrt. Když se dnes pětatřicetiletý Zdeněk Matys probudil z kómatu, nevěděl, kde je a co stalo. A už vůbec nevěděl, že všechno začalo jako ve špatném filmu.

Šikovný řemeslník, výborný táta a hezký urostlý chlap se ten den vydal na nedaleký pozemek řezat dřevo. Soustředěný na práci si nevšiml vosího hnízda v zemi pod dřevem a pilou je zasáhl. Stovky vos v agresivním roji se pustily do jeho těla a prudkým jedem ho doslova otrávily. Ještě stačil vytáhnout telefon, ještě se instinktivně vydal k silnici, ještě vytočil záchranku…. Pak už nemohl, padl k zemi, a kdyby kolem neprojížděla pozorná řidička a nezastavila, byly by to chvíle poslední. Řidička dokázala to hlavní – říci operátorce záchranné služby, kde je.

Čtrnáct dnů na anesteziologicko-resuscitačním oddělení vypadalo naprosto beznadějně. Lékaři bojovali s úplnou vnitřní otravou organismu a kroutili hlavou – vždyť na těle žádná žihadla nebyla ani patrná. Zato stav pacientova mozku byl hrozivý. Jediný, kdo zarputile nepochyboval o jakési naději, byla jeho žena Dagmar. Nechtěla, aby se jí...

 

Klíčová slova: