Katka pomohla sestře, jejíž nemocí trpí jedno dítě ze sta milionů. Filantropie mě naplňuje, říká

Začala v šestnácti letech pomocí své sestře, která trpí vzácným postižením. Během pěti let pomohla již stovkám klientů. Vše začalo tím, že se Kateřina Vaňáková

Vše začalo tím, že se Kateřina Vaňáková přestěhovala do Hostivaře, kde působí úspěšné družstvo pozemního hokeje. Tento sport jí učaroval a začala se mu věnovat. Zde také potkala známou, která pracuje v občanském sdružení Seppia.

To pomáhá osobám s různým druhem znevýhodnění integrovat se do společensky zajímavějšího života. Pomoc se týká zdravotně handicapovaných, matek na mateřské, seniorů i lidí, kteří pečují o osobu blízkou. Podobně pestrá záhy začala být i Katčina filantropie.

Té se věnuje od šestnácti let. Teď jí je 21 a za tu dobu stihla zorganizovat již sedmnáct charitativních projektů. Na poznámku, jak to všechno stihla, sebekriticky podotýká: "No, mně to přijde skoro málo!"

Pomohla i sestře. Její nemocí trpí jedno dítě ze sta milionů

Dva projekty věnovala své vážně nemocné mladší sestře Rozálce - sérií koncertů Tour za kyslíkem jí zajistila oxykoncentrátor a akce S písničkou až k moři vybrala peníze na Rozálčin pobyt u moře po komplikované operaci obou nohou.

 

Oxykoncentrátor je speciální přístroj, který pacientům dodává...

 

Klíčová slova: