Jízda pokračuje. Tandem čtyři dny čelil dešti

Na dvojkole zdolávají Aleš Procházka a Václav Fišer tisíc mil dlouhou trasu vedoucí z východu Slovenska na západ Česka.

"K tisíc mil vzdálenému cíli míří Opavané Aleš Procházka a nevidomý Václav Fišer. V neděli 2. července společně na dvojkole vyrazili na extrémní závod česko-slovenskou přírodou. Přes několik komplikací, se kterými se na cestě potýkali, v ultramaratonu 1000 Miles Adventure pokračují. Oproti minulému roku, kdy opavská dvojice závod v polovině trasy ukončila, chce tandem letos dorazit až do cíle.
Opavané už projeli téměř celé Slovensko od východu na západ a míří do České republiky. Stejně jako minulý rok jim však cestu komplikuje déšť. "Všude je samé bláto, čtyři dny v kuse jen pršelo," postěžoval si pilot tandemu Aleš Procházka.
Neustálý déšť se odrazil jak na kvalitě trati, tak i na výstroji závodníků, jejichž tretrám se například odlupují podrážky. Závod jim zkomplikovaly také první dva defekty, i daleko od civilizace si s nimi však poradili.
 

Zatím nejzajímavějším dnem pro ně bylo poslední pondělí, kdy neměli téměř co jíst. "Naše celodenní strava sestávala ze čtyř rohlíků. I tak jsme ale...

 

Klíčová slova: